fbpx
Bebek Şampuanı

Fisher Price Bebek Şampuanı | İnceleme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Fisher price aslında daha çok oyuncak üzerine bildiğimiz hatta güvendiğimiz bir marka olmasına rağmen bir de bebek şampuanı var ürün çeşitleri arasında.

Etiket bilgilerine baktığımızda ; SLS, paraben, alkol,boya, fitalat içermez yazıyor. Bunları görünce hemen bi güven gelirdi eskiden. Fakat artık yine de acaba neler içeriyor diye bakmadan edemiyoruz.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

İçeriğini değerlendirdiğimizde;

  • SLES görüyoruz. SLS içermez diye etikete bilgi verme ihtiyacı duyan bir üründe SLS yerine SLES içermesi çok beklenmeyen bir durum olsa gerek.
  • Methylchloroisothiazolinone; Sentetik Koruyucu. Yani petrol kökenli kimyasal bileşen. Faydalandığım kaynaklarda risk grubu “tehlikeli” sınıfta belirtilmiş ve 10üzerinden 7 ile derecelendirilmiş. Bunun nedeni insan üzerinde iritasyon riski yüksek olması. alerjik reaksiyonlar, cilt, göz ve akciğer tahrişine bağlanmıştır ve AB, Kanada ve Japonya’da kullanımla sınırlandırılmıştır. Avrupa Kontakt Dermatit Derneği, bu bileşenin artık açık kalan cilt ürünlerinde kullanılmamasını önermişti. Japonya’da, bu bileşenlerin konsantrasyonu kozmetik ürünlerle sınırlıdır. Yaygın olarak bu bileşen ile bağlantılı sağlık sorunları şunlardır: cilt reaksiyonları (bir temas alerjenidir), cilt hassaslaşması, ağrılı döküntüler ve akciğer tahrişi.
  • Methylisothiazolinone için yukarıdakileri tekrarlamaya gerek yok diye düşünüyorum

etiketteki içermeyen bileşenleri görünce kimse bu kadarını beklemiyordu değil mi. İşte bu yüzden ön yüzdeki beyanların yerine arka yüzde yer alan resmi içerikler bağlayıcı olmalı. Çünkü önyüzde marka istediğini yazarken, arka yüz buzdağının görülmeyen kısmı oluyor çoğu zaman

İsimdeki mühendis kelimesi bir unvandan başka bir şey değil aslında. Yapmış olduğum ve yapacağım incelemelerin hepsi mühendis unvanı ile değil babalık içgüdüsü ile yapılıyor. Yani ürün içerikleri önce bu süzgeçten geçiyor. İlk günden bu yana ‘’Bilgi Paylaştıkça Büyür’’ dedik tüm mühendisinoğlu ailesi olarak. Ve kısa sürede bilginin ne kadar büyüyebileceğine hep birlikte şahit olduk. İşte şimdi bilgiyi daha da büyütmek adına bu sayfadayız. Biz de sizler de…

Yorum Yaz